Hoeveel water trekt er eigenlijk weg in jouw tuin? Welke insecten leven er in je bodem? En hoe klimaatbestendig is jouw groen? Met een paar eenvoudige experimenten zoek je het zelf uit en draag je bij aan wetenschappelijk onderzoek naar biodiversiteit en klimaatadaptatie in Vlaamse tuinen.

Wat ga je doen?

Via het platform MijnTuinlab ontvang je een digitaal doe-het-zelfpakket met experimenten en observaties die je in je eigen tuin uitvoert. Je onderzoekt bodemkenmerken, waterinfiltratie, planteneigenschappen en biodiversiteit met gewone huis-, tuin- en keukenmaterialen. Duidelijke instructies en instructievideo's begeleiden je stap voor stap. Je bepaalt zelf hoeveel tijd je investeert en wanneer: de experimenten kunnen flexibel gespreid worden over het jaar. Op basis van je resultaten krijg je ook persoonlijke tips om je tuin biodiverser en klimaatbestendiger te maken. Deelnemen kan via mijntuinlab.be.

Waarom doe je mee?

Jouw gegevens helpen onderzoekers van KU Leuven beter begrijpen hoe tuinen bijdragen aan biodiversiteit en klimaatadaptatie in verstedelijkte omgevingen. Die kennis is nodig om steden groener en veerkrachtiger te maken. Tegelijk leer je je eigen tuin op een heel nieuwe manier kennen en krijg je concrete handvatten om er iets aan te verbeteren.

 

Wie kan meedoen?

Iedereen met toegang tot een tuin, privé, gedeeld of een schoolspeelplaats. Geen voorkennis vereist, alle leeftijden welkom. 

Wie organiseert het?

Janne Teerlinck is een socio-ecologisch onderzoeker aan KU Leuven met een interdisciplinaire achtergrond in architectuur, landschapsontwikkeling en duurzame ontwikkeling.

Ik doe mee

Image CAPTCHA
Geef hier de karakters uit de afbeelding in.

Reacties